ԻՀԱ ներկայացուցիչները հյուրընկալեցին ՏՀԶԿ ներկայացուցիչ Լյուդմիլա Տաուտիեվայի
Սույն թվականի հոկտեմբերի 4-ին Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի խորհրդի անդամ Սյուզաննա Սողոմոնյանը և «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ․ Հայաստան» ծրագրի Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի բաղադրիչի ղեկավար Մարիամ Զադոյանը հանդիպեցին Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության ներկայացուցիչ Լյուդմիլա Տաուտիեվայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում մասնակիցները քննարկեցին բիզնես ոլորտում իրականացվող հակակոռուպցիոն բարեփոխումները և առկա խնդիրները, ինչպես նաև մտքեր փոխանակեցին Կառավարության կողմից այս ոլորտում իրականացվող հանրային քաղաքականությունների վերաբերյալ։ Կողմերը քննարկեցին նաև Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի և Հայաստանի ՔՀԿ-ների հակակոռուպցիոն կոալիցիայի կողմից նախորդ տարիներին ներկայացրած բիզնես ոլորտի հակակոռուպցիոն բարեփոխումները, դրանց ընթացքը և արդյունքները։
Մարիամ Զադոյանը նշեց, որ ներկայումս քայլեր են իրականացվում հակակոռուպցիոն համապատասխանության ծրագրերի ներդրման ուղղությամբ և ներկայացրեց «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ․ Հայաստան» ծրագրի շրանակներում պլանավորված անելիքները։

On 4 October, Ms Susanne Soghomonyan, Member of the ALA Board and Ms Mariam Zadoyan, Project Manager of the ALA Component of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project met with the representative of the Organization for Economic Cooperation and Development, Lyudmila Tautiyeva.
During the meeting the participants discussed the anti-corruption reforms in the business sphere and the existing problems, as well as exchanged views on the public policies implemented by the Government in this area. The parties also touched upon the anti-corruption reforms in the business sector, which have been presented by the Armenian Lawyers’ Association and the CSOs Anti-Corruption Coalition of Armenia, their progress and results.
Mariam Zadoyan noted that currently steps are being taken to implement anti-corruption programs and introduced the planned activities in the scope of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project.