Բիզպաշտպան հարթակը՝ Արևելյան գործընկերության 5-րդ բիզնես ֆորումում
2018 թվականի դեկտեմբերի 6-ին Ավստրայի մայրաքաղաք  Վիեննայիում, Ավստրիայի դաշնային տնտեսական պալատում, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահությամբ, կայացավ Արևելյան գործընկերության 5-րդ բիզնես ֆորումը։ «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ․ Հայաստան» ծրագրի Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի կոմպոնենտի ծրագրի ղեկավար Մարիամ Զադոյանը, նույնպես մասնակցում էր այս միջոցառմանը, որի թեման էր «էներգախնայողության և վերականգնվող էներգետիկան, ՏՏ և թվայնացված շուկաներ»։
Մասնակիցներն ունեցան B2B ձևաչափով հանդիպումներ։ Հանդիպումների ժամանակ Մարիամը ներկայացրեց Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի կողմիցգործարկվող Բիզպաշտպան ազդարարման հարթակը www.bizprotect.am։
Միջոցառումը բացառիկ հնարավորություն է ընձեռել ԵՄ անդամ երկրների և Եվրամիության վեց արևելյան գործընկեր երկրների (Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Մոլդովա, Ուկրաինա) ընկերությունների, փորձագետների և պետական կառույցների ներկայացուցիչների համար նշված ոլորտներում գիտելիքների և տեսակետների փոխանակման համար:
Օրակարգին առավել մանրամասն կարող եք ծանոթանալ այստեղ
Հավելենք նաև, որ 2017թվականին Էստոնիայի մայրաքաղաք  Տալլինում, անցկացված Արևելյան գործընկերության 4-րդ բիզնես ֆորումին ներկայացվեց նաևԻրավաբանների հայկական ասոցիացիայի կողմից գործարկվող Բիզպաշտպան ազդարարման հարթակը www.bizprotect.am։

BizProtect Platform at the “5th Eastern Partnership Business Forum”
“5th Eastern Partnership Business Forum” took place at the Austrian Presidency of the EU Council, at the Austrian Federal Economic Chamber, on 6th December 2018, Vienna, Austria. Mariam Zadoyan, Project Manager of the ALA component of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project has also participated in the event. The event’s focus was on Energy Efficiency and Renewable Energy and IT and Digital Markets.
The presentations at the forum were followed by the B2B Matchmaking platform. Mariam has presented the www.bizprotect.am website during the meetings, which is coordinated by Armenian Lawyers’ Association. The event gave a unique opportunity for representatives of the companies, experts and public institution from EU member states and EU’s six Eastern partner countries (Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, the Republic of Moldova, Ukraine) to exchange knowledge and views in the mentioned fields.To learn more about the agenda click here!
We should add, that last year the Bizprotect website was also presented during “4th Eastern Partnership Business Forum”, which took place in Tallinn, Estonia, in 2017.