Բիզպաշտպան հարթակը՝ Արևելյան գործընկերության 4-րդ բիզնես ֆորումին
Սույն թվականի հոկտեմբերի 26-27-ին Էստոնիայի Թալին քաղաքում կայացավ Եվրոպական հանձնաժողովի կողմից կազմակերպված Արևելյան գործընկերության 4-րդ բիզնես ֆորումը, որին մասնակցում էր նաև Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի ներկայացուցիչ Մարիամ Զադոյանը։
Ֆորումի թեման էր Թվային տնտեսությունը․ Նորարարական հարթական թափանցիկ առանց սահմանների բիզնեսի համար։ Ֆորումը ԵՄ Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի ավանդական միջոցառումներից է։ Ֆորումի հիմնական նպատակն է միջսահմանային տնտեսական հարաբերությունների խթանումը, թափանցիկությունը, նոր բիզնես հնարավորությունները և ԵՄ ու Արևելյան Երկրների միջև համագործակցությունը՝ ՓՄՁ-ների նկատմամբ մասնակի թիրախավորմամբ։
Ֆորումի մասնակիցներն ունեցան B2B ձևաչափով հանդիպումներ, որի շրջանակներում ներկայացվեց նաև Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի կողմից գործարկվող Բիզպաշտպան ազդարարման հարթակը www.bizprotect.am։

BizProtect Platform at the “4th Eastern Partnership Business Forum”
The “4th Eastern Partnership Business Forum” took place on October 26-27 in Talin, Estonia. Ms Mariam Zadoyan, Project Manager of the ALA component of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project has also participated in the event.
The topic of the forum was “Digital Economy: Innovative Platform for Transparent Business without Borders”. The forum is one of the traditional events of the EU Eastern Partnership Summit. The main objective of the Forum is to promote cross-border economic relations, transparency, new business opportunities, and cooperation between the EU and the East, partly targeted towards SMEs.
The forum participants had meetings in B2B format. Within its framework the www.bizprotect.am platform operated by the Armenian Lawyers’ Association was presented as well.The agenda of the event is available here:  https://eap-businessforum.eu/wp-content/uploads/2017/10/EaP_BF_agenda-18102017.pdf .