Հանդիպում Ֆինանսերի նախարարության ներկայացուցչի հետ․ բիզնես ներկայացուցիչներն ունեն բացառիկ հնարավորություն խոսելու պետական գնումների ոլորտում առկա խնդիրների մասին
12.04.2019
2019թ․ ապրիլի 16-ին ԵՄ «Կառուցողական երկխոսության հանձնառություն» ծրագրով իրականացվող «Հայկական Բիզնես Կոալիցիայի կարողությունների զարգացման ծրագրի» շրջանակներում տեղի է ունենալու «Բիզնեսի և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների մասնակցությունը գնումների ոլորտի օրենսդրության բարեփոխումների իրականացմանը» վերնագրով թեմատիկ քննարկում։
Քննարկման ժամանակ ներկա են լինելու ԵՄ «Կառուցողական երկխոսության հանձնառություն» ծրագրի ղեկավար, «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ի նախագահ Կարեն Զադոյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Կարեն Բրուտյանը։
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվելու պետական գնումների ոլորտում նախատեսվող օրենսդրական փոփոխություններին, ինչպես նաև ներկայացվելու են Bizprotect.am կայքի միջոցով ստացված այն բողոքները, որոնք վերաբերում են պետական գնումների ոլորտին։
Ուստի, սա բացառիկ հնարավորություն է բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների համար ոլորտի պատասխանատու պետական պաշտոնատար անձին հանդիպելու և ուղղակիորեն ներկայացնելու պետական գնումների ոլորտում առկա հիմնական խնդիրների մասին, իսկ ազդարարման յուրահատուկ և անանուն հարթակ հանդիսացող Bizprotect.am կայքի միջոցով բարձրաձայնելու խնդիրների մասին։

On 16 April, 2019, a panel discussion “Business and Civil Society Participation in Implementing Procurement Legislation Reforms” will be held, within the framework of the “Armenian Business Coalition Capacity Building Program” implemented in the scope of the EU-funded “Commitment to Constructive Dialogue” Project.
Mr. Karen Zadoyan, President of the Armenian Lawyers’ Association, Mr. Karen Brutyan, First Deputy Minister of Finance, will participate at the discussion.
During the meeting the legislative changes in the field of public procurement as well as the complaints received through BizProtect.am website regarding the state procurement will be discussed.
Thus, this is an exceptional opportunity for business representatives to meet and report directly to the government officials who are responsible for the sector about the key issues in the field of public procurement sector and to raising issues through the BizPotect.am website, which is a unique, anonymous platform.