Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի ունկնդիրներին ներկայացվել է հակակոռուպցիոն համապատասխանության ծրագիրը
Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի ունկնդիրները նոյեմբերի 22-ին հյուրընկալեցին «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» խորհրդի անդամ, հակակոռուպցիոն փորձագետ Սյուզաննա Սողոմոնյանին։
Նոր հնարավորություններ՝ բիզնես կազմակերպությունների համար
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ» ծրագրի շրջանակում, որն իրականացվում է Միջազգային մասնավոր ձեռնարկությունների կենտրոնի (CIPE), Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի, Կորպորատիվ կառավարման կենտրոնի և Երևանի առևտրաարդյունաբերական պալատի կողմից մշակվել են «Կոռուպցիայի դեմ պայքարում բիզնեսի դերը. Հայաստանյան իրականություն» թեմայով հարցաթերթերը, որոնք լրացրել են Երևանում գործունեություն ծավալող 16 բիզնես կազմակերպություններ ու միացել են ծրագրին:
Համաժողով՝ «Մասնավոր հատվածում կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման» խորագրով
19.11.2018
Նոյեմբերի 19-ին կայացել է «Մասնավոր հատվածում կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման» ծրագրին նվիրված համաժողովը, որին մասնակցել է նաև Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի իրավաբան-փորձագետ Արտյոմ Մեսրոպյանը: Համաժողովն անց է կացվել Արդարադատության նախարարության և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից: Համաժողովի նպատակն է վեր հանել մասնավոր ոլորտին խոչընդոտող կոռուպցիոն ռիսկերը և մշակել դրանց չեզոքացման պարզ, ինովացիոն և ժամանակակից մեթոդներ:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարում բիզնեսի դերը. Հայաստանյան իրականություն» թեմայով հարցաթերթերը շրջանառվում են Վանաձորի բիզնես ընկերություններում
Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքում 15 փոքր և միջին ձեռնարկատիրություններ իրենց բիզնեսում իրենց բիզնեսում հակակոռուպցիոն փաթեթ կներդնեն: Սա կարվի «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ» ծրագրի շրջանակում:
Գյումրիում փոքր և միջին 15 ձեռնարկատիրություն իրենց բիզնեսում հակակոռուպցիոն փաթեթ կներդնեն
15.11.2018
ՓՄՁ-ների համար մշակված այս ծրագիրը եզակի և անվճար հնարավորություն է տալիս բիզնեսում ներդնել հակակոռուպցիոն փաթեթ արհեստավարժ մասնագետների կողմից,  բացառում՝ ակնկալվող օրենսդրական փոփոխությունների արդյունքում նախատեսված՝ բիզնեսի քրեական պատասխանատվությից, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավում, բիզնես շուկայում գործարար համբավի շեշտակի աճ,
մրցակցային առավելությունների ձեռքբերում այլ տնտեսվարող սուբյեկտների նկատմամբ։
Արտադրություն, վաճառք և տարբեր ծառայություններ իրականացնող ընկերությունները մասնակցում են Հայաստանում ներդրված նոր բիզնես ծրագրին
12.11.2018
Գեղարքունիքի մարզում՝ Գավառ քաղաքում, գործունեություն ծավալող 15 կազմակերպություններ Հակակոռուպցիոն համապատասխանության ծրագրի մասնակից են դարձել և լրացրել «Կոռուպցիայի դեմ պայքարում բիզնեսի դերը. Հայաստանյան իրականություն» թեմայով հարցաթերթերը:
Կապանում 15 ընկերություններ հակակոռուպցիոն համապատասխանության նոր ծրագրի մասնակից են դարձել
08.11.2018
Բիզնես սեկտորի ներկայացուցիչները սկսել են լրացնել «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ» ծրագրի շրջանակում, որն իրականացվում է Միջազգային մասնավոր ձեռնարկությունների կենտրոնի (CIPE), Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի, Կորպորատիվ կառավարման կենտրոնի և Երևանի առևտրաարդյունաբերական պալատի կողմից մշակված «Կոռուպցիայի դեմ պայքարում բիզնեսի դերը. Հայաստանյան իրականություն» թեմայով հարցաթերթերը:
Բացառիկ հնարավորություն ՓՄՁ-ների համար
07.11.2018
Բացառիկ հնարավորություն ՓՄՁ-ների համար՝  Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի կողմից իրականացվող՝ «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ․ Հայաստան»  ծրագրի շրջանակներում։ Մանրամասների համար սեղմել՝ և այստեղ։
Բիզնեսի դերը՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում. բիզնես ներկայացուցիչներին են ներկայացվել հարցաթերթերը
05.11.2018
Հայաստանում հոկտեմբերի 1-ից մեկնարկել է «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խթանում և բարեփոխումներ» ծրագիրը, որն իրականացվում է Միջազգային մասնավոր ձեռնարկությունների կենտրոնի (CIPE), Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի, Կորպորատիվ կառավարման կենտրոնի և Երևանի առևտրաարդյունաբերական պալատի կողմից:
Հակակոռուպցիոն համապատասխանության ծրագիրը՝ միջին ընկերություններում
30.10.2018
Հակակոռուպցիոն ազգային և միջազգային օրենքները հավասարապես վերաբերում են բոլոր ձեռնարկություններին՝ անկախ դրանց մեծությունից. փոքր ընկերությունների համար ոչ մի առանձնակի բացառություն գոյություն չունի: Սակայն կարգավորողների շրջանում կա ընդհանուր մոտեցում, համաձայն որի ընկերության կողմից կոռուպցիոն ռիսկի նվազեցման ձեռնարկվող միջոցները պետք է համամասնական լինեն ընկերության մեծությանը և այն ռիսկերին, որոնց նա ենթարկվում է:

On 22 November, the Anti-Corruption School for Young Leaders hosted Ms Susanne Soghomonyan, the Anti-Corruption Expert, Member of Board of the Armenian Lawyers’ Association.
The questionnaires the “Role of Business in the Fight against Corruption” have been elaborated within the framework of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project, which is implemented by the “Center for International Private Enterprise” (CIPE), the “Armenian Lawyers’ Association” NGO (ALA), the “Corporate Governance Center” (CGC), and the “Yerevan Chamber of Commerce and Industry” (YerCCI). 16 business organizations operating in Yerevan have completed the questionnaire and joined the program .
During the conference, Ms Narine Melikyan, the Chairwoman of the Corporate Governance Center presented the report on “Anti-Corruption Compliance in Business”.
15 small and medium-sized businesses will introduce an anti-corruption compliance package in their business in Vanadzor, Lori Region. They will introduce it the within the framework of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project.
Companies that have joined the program in Gyumri are involved in construction materials industry, dairy products, semi-finished products, machine tools, metal products, textile manufacturing, as well as accounting, hairdressing and media services.
15 organizations in the town of Gavar, Gegharkunik province, have become participants of the Anti-Corruption Compliance Program and completed the questionnaire “The Role of Business in Fighting Corruption: Armenian Reality”.
The representatives of the business sector have started filling in the questionnaires “The Role of Business in Fighting Corruption: Armenian Reality”, which are developed in the framework of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” Project, which is implemented by the “Center for International Private Enterprise” (CIPE), the “Armenian Lawyers’ Association” NGO (ALA), the “Corporate Governance Center” (CGC), and the “Yerevan Chamber of Commerce and Industry” (YerCCI).
An exclusive opportunity for SMEs, in the scope of the “Armenia: Promoting Anti-Corruption Conduct and Reforms” project implemented by the Armenian Lawyers’ Association. For more details, click here.
Anti-corruption national and international laws are equally applicable to all enterprises regardless of their size. There is no exception for small businesses. However, there is a general approach among regulators, according to which the measures taken by the company to reduce the corruption risk should be proportional to the size of the company and the risks to which it is exposed.